استانداری ایلام

استاندار ایلام

حمایت از تولید و تولیدکنندگان در اولویت دولت سیزدهم است

حمایت از تولید و تولیدکنندگان در اولویت دولت سیزدهم است

استاندار ایلام در ابتدای این نشست با تبریک عملیات غرورآفرین "وعده صادق" از رشادت‌های فرزندان دلاور میهن در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح تشکر کرد.

در این جلسه، موضوع احداث بازارچه جدید  در مرز مهران با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط بررسی شد.

دکتر بهرام‌نیا پس از ارائه گزارشات مدیران کل گمرک، راهداری و حمل و نقل جاده ای و منابع طبیعی، بر لزوم هماهنگی همه دستگاه‌ها برای ایجاد ساختمان جدید گمرک و ایجاد زیرساخت‌های لازم تاکید کرد.

استاندار ایلام با تاکید بر لزوم تلاش همه‌جانبه برای جبران عقب‌افتادگی‌ها در این حوزه، از مسئولان مربوطه خواست که وظایف خود را به طور کامل انجام دهند، زیرساخت‌های بازارچه زرباطیه فراهم شود و هماهنگی‌های لازم به عمل آید تا هرچه سریع‌تر از ظرفیت‌های مرزی استفاده شود.

در این نشست که با حضور جمعی از بزرگان ایلات و طوایف برگزار شد، دکتر بهرام‌نیا با اشاره به احترام ویژه به همه اقوام، ایلات و طوایف استان، بر لزوم بهره‌مندی عادلانه همه‌ی مردم استان از امتیازات مرزنشینی تاکید کرد.

استاندار ایلام با اشاره به احداث ۱۸ کیلومتر راه دسترسی در بازارچه چنگوله(شهابی) و تامین زیر ساخت‌هایی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال، بر نگاه حمایتی دولت از تمام بازارچه‌ها و ظرفیت‌های تجاری در مرزهای استان تاکید کرد.

دکتر بهرام‌نیا با اشاره به لزوم هماهنگی با طرف عراقی برای افزایش همکاری‌های اقتصادی در مرزها، به معاونت اقتصادی استانداری برای پیگیری این موضوع از طریق وزارت امور خارجه ماموریت داد.

وی با تاکید بر رفع موانع تولید، گفت:  حمایت از تولید و تولیدکنندگان در اولویت دولت سیزدهم است و بخش خصوصی یاری‌گر دولت در بحث صادرات و تولید است.

همچنین در این جلسه، استاندار ایلام با توجه به سخنان مطرح شده توسط تعدادی از متولیان بخش خصوصی استان، برای رفع مشکلاتِ سر راه آن‌ها در حوزه تولید، اشتغال و گردشگری سلامت، دستورات لازم را صادر کرد.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است