voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 2
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 826708
  • بازديدكنندگان امروز : 17
  • كل بازديدكنندگان : 5451796

اخبار > ۷۸۱ توانخواه, سالمند و بیمار روانی زیر چتر حمایت بهزیستی  چاپ        ارسال به دوست

۷۸۱ توانخواه, سالمند و بیمار روانی زیر چتر حمایت بهزیستی

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: ۷۸۱ توانخواه, سالمند و بیمار روانی مزمن این استان زیر چتر خدمات حمایتی مستمر این اداره کل قرار گرفتند. «


زهرا نادری» اظهار کرد: از سال 86 تاکنون هیچ توانخواه و سالمندی زیر پوشش خدمات مستمر این دستگاه قرار نگرفته بود و این رخداد پس از گذشت هفت سال با نگاه مثبت دولت یازدهم محقق شده است.


وی ادامه داد: این افراد تاکنون در انتظار دریافت خدمات حمایتی مستمری بهزیستی بوده که با پوشش این افراد مشکل دریافت مستمری آنها رفع شد.


معاون توانبخشی بهزیستی ایلام سهم استان ایلام برای برقراری مستمری ماهانه این افراد را بیش از چهار میلیارد و 972 میلیون ریال عنوان کرد.


نادری افزود: خوشبختانه با این اقدام مشکل دریافت مستمری 30 درصد مددجویان پشت نوبت حوزه توانبخشی این اداره کل مرتفع شد.


وی به وضعیت خاص استان و پایین بودن شاخص های توسعه اجتماعی اشاره و خواستار برقراری مستمری سایر افراد پشت نوبت این حوزه برای بهبود معیشت و کیفیت زندگی این افراد شد.


معاون بهزیستی ایلام تاکید کرد: از مجموع نزدیک به 11 هزار توانخواه شناسایی شده در استان چهار هزار و 700 نفر از خدمات حمایتی مستمر و مابقی از خدمات حمایتی غیر مستمر بهزیستی نظیر درمان، تحصیل، وسایل توانبخشی، آموزشی و توانبخشی حرفه ای، جهیزیه، ازدواج، مسکن و غیره استفاده می کنند. 25 هزار نفر از جمعیت 565 هزار نفری استان ایلام زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.٠٩:١٠ - 1393/04/16    /    شماره : ١٥٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٢٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج