voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 2
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 826710
  • بازديدكنندگان امروز : 49
  • كل بازديدكنندگان : 5451828

اخبار > پایش توانمندی توانخواهان ضایعه نخاعی  چاپ        ارسال به دوست

پایش توانمندی توانخواهان ضایعه نخاعی

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: پایش توانمندی توانخواهان ضایعه نخاعی در این استان در دستور کار بهزیستی قرار گرفته است
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی ایلام، معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: پایش توانمندی توانخواهان ضایعه نخاعی در این استان در دستور کار بهزیستی قرار گرفته است
. ˈزهرا نادریˈ روز چهارشنبه در نشست با جمعی از توانخواهان ضایعه نخاعی ایلام اظهار کرد: این اقدام با هدف اشتغالزایی توانخواهان ضایعه نخاعی استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
وی شمار این تواخواهان شناسایی شده در استان را ۱۰۸ نفر عنوان کرد و افزود: بیشتر این تواخواهان سرپرست خانوار و فاقد شغل بوده و دارای وضعیت معیشتی نامناسب هستند. وی بررسی وضعیت این افراد را نیازمند اولویت بندی، برنامه ریزی و مدیریت لازم دانست و ادامه داد: یکی از مهم ترین اولویت های بهزیستی توجه به توانخواهان با درجه معلولیت بالا و مشکلات فراوان است.
معاون توانبخشی بهزیستی ایلام یادآور شد: اگرچه بهزیستی خدمات مختلفی به جامعه هدف ارایه می کند ولی به علت مشکلات فراوان این مددجویان هنوز این خدمات به درجه مطلوب نرسیده است.
نادری بازدید از منازل توانخواهان، برگزاری همایش ها، ارایه آموزش، پخش وسایل توانبخشی، راه اندازی انجمن های توانخواهان، رفع مشکل اشتغال و غیره را از برنامه های این حوزه برای معلولان عنوان کرد.
وی بیان کرد: به منظور ارتقا وضعیت اقتصادی توانخواهان ضایعه نخاعی حق پرستاری به صورت ماهانه به تمامی خانواده های این افراد از سوی بهزیستی پرداخت می شود.
وی سیاست مهم حوزه توانبخشی بهزیستی را فراهم سازی برای حضور توانخواهان در جامعه عنوان کرد .


١٣:٠٦ - 1393/03/10    /    شماره : ١٤٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٤٩٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج