استانداری ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام:

صدور پیش‌پروانه ساختمانی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در استان ایلام

صدور پیش‌پروانه ساختمانی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در استان ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام:
✔️صدور پیش‌پروانه ساختمانی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در استان ایلام 

📲|به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، سعید هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در جلسه ساختمان‌های ناایمن و ساخت و ساز غیر مجاز در استان با حضور اعضا، عنوان کرد: برخورد قانونی با ساخت و ساز غیرمجاز در ابتدای عملیات اجرایی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: با تقویت نظارت و پیشگیری، باید به گونه‌ای عمل کرد که از همان ابتدای پی‌کنی و ساخت فنداسیون، اجازه ساخت و ساز غیرمجاز داده نشود و این کار علاوه بر فرهنگ‌سازی، به هماهنگی بین سازمان نظام مهندسی، شهرداری و سایر دستگاه‌های مسئول نیاز مبرم دارد.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در استان، مقرر شد در راستای پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، کارگروهی تشکیل شده و نحوه عملیاتی شدن صدور پیش‌پروانه ساختمانی را بررسی کند.

هژبری ضمن یادآوری ماده (۵۵) قانون شهرسازی که نظارت رعایت مفاد پروانه احداث بنا را بر عهده شهرداری گذاشته است، تأکید کرد: اگر کسی ساخت و ساز خود را بدون پروانه و با تصرف زمین دولتی و خارج از نظارت سازمان نظام مهندسی انجام دهد، باید دستگاه‌های متولی با قاطعیت بیشتری با آن برخورد کنند.

وی ضمن اشاره به عدم تناسب بین هزینه‌های صدور پروانه و هزینه‌های جرایم ساختمانی در ماده (۱۰۰)، بر تسریع در صدور پروانه ساختمانی تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد برخی با ساخت و ساز غیرمجاز، سلامتی و ایمنی مردم استان را به خطر بیاندازند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ممنوعیت استفاده از ساختمان‌های ناایمن استان، تصریح کرد: هر گونه بهره‌برداری و استفاده از ساختمان‌های ناایمن ممنوع است و ساختمان‌های اداری ناایمن که در کمیته پایش استان شناسایی شده اند بایستی توسط فرمانداران اقدامات لازم در راستای تخلیه، جابجایی و ساماندهی آنها  انجام دهند.
 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است