استانداری ایلام

مدیر کل مور بانوان وخانواده استانداری

هدف از مشاوره قبل از ازدواج ، بهبود روابط و کمک به ایجاد یک پایه قوی برای ازدواج است

هدف از مشاوره قبل از ازدواج ، بهبود روابط و کمک به ایجاد یک پایه قوی برای ازدواج است

ابتدا آقای تردست معاون امور جوانان به تشریح اهداف مراکز مشاوره قبل از ازدواج پرداخت و گفت:   
مشاوره قبل از ازدواج از زوج‌ها حمایت می کند تا پیش از تعهد بلندمدت ازدواج، پایه‌ای سالم و مستحکم برای آن ایجاد کنند. مشاوره ازدواج به عنوان زیر شاخه‌ای از علم روانشناسی، به زوج‌ها کمک می کند تا ابزارهای مؤثری برای رسیدگی به آن زمینه‌ها را فراهم می‌ کند تا از تبدیل شدن آنها به مسائل جدی جلوگیری کند. 
مشاوره یا درمان پیش از ازدواج با ایجاد انتظارات واقع بینانه از طریق بهبود ارتباطات و حل تعارض و اختلافات پیش آمده بین زوجین، به شرکا کمک می کند تا ازدواج سالم‌تری داشته باشند؛ همچنین به موضوعاتی مانند امور مالی، محبت ، نقاط قوت و مسائل اصلی خانواده، باورهای معنوی و مذهبی و همچنین ارزش‌های دو طرف می پردازد. این مکالمات و آگاهی در زمان مشاوره قبل از ازدواج، شرکا را آماده می کند تا در صورت بروز مشکلات، نگرش مثبتی نسبت به مسائل پیدا کنند و هر دو برای حل مسائل تلاش کنند. مشاوره قبل از ازدواج را می توان به صورت حضوری با مشاور و یا از طریق دوره‌های آنلاین انجام داد. 
سپس خانم جستجو ضمن استقبال از تأسیس چنین مراکزی در ایلام گفتند: مشاوره کمک می کند، که  ضمن بهبود روابط بین همسران ، یک پایه قوی برای ازدواج و نهایتا زیستن در خانواده‌ای شاد و سالم بوجود آید.   
خانم جستجو افزودند : در چنین مراکزی است که زوجین در سطح عمیق‌تری در مورد استراتژی‌های ارتباط سالم و همچنین مسائلی که ممکن است بعداً در ازدواجشان پیش بیاید، درگیر شده و با مشورت و کمک متخصصین راه  درستی برای حل تعارضات و اختلافات خود پیدا می کنند.در پایان خانم جستجو  از قسمت های مختلف این مرکز بازدید، و با مدیر مرکز و مشاوران به بحث و گفتگو پرداختند.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است