استانداری ایلام

استاندار ایلام

سال گذشته ۱۳۵‌میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های ورزش در استان ایلام مصوب شد

سال گذشته ۱۳۵‌میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های ورزش در استان ایلام مصوب شد

استاندار ایلام:
❑ سال گذشته ۱۳۵‌میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های ورزش در استان ایلام مصوب شد/ سرانه فضاهای ورزشی در ایلام ۳۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است/ ورزش، یکی از مولفه‌های مهم قدرت و توسعه در هر کشور است/ سال گذشته ۳۰ پروژه ورزشی افتتاح و امسال ۱۵ پروژه دیگر حوزه ورزش در استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

📲|به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه در آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام آلامتو در هتل زاگرس شهر ایلام با بیان اینکه در دولت سیزدهم به حوزه ورزش توجه ویژه شده است، گفت: در این راستا سال گذشته ۱۳۵‌ میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های ورزش در استان ایلام مصوب شد که ۷۰ درصد این مقدار تخصیص یافته است.

وی با اشاره به سرانه فضاهای ورزشی در استان ایلام در مقایسه با سایر استان‌های کشور، افزود: سرانه فضاهای ورزشی در استان ایلام ۳۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

استاندار ایلام عنوان کرد: سال گذشته ۳۰ پروژه ورزشی افتتاح و امسال ۱۵ پروژه دیگر حوزه ورزش مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

استاندار ایلام، ورزش را  یکی مولفه‌های مهم قدرت و توسعه در هر کشور عنوان کرد و یادآورشد: ۲۶ هزار ورزشکار سازمان یافته دارای هیات و بیش از ۹۰ هزار ورزشکار در قالب ورزش‌‌های همگانی در استان ایلام فعالیت دارند.

دکتر بهرام‌نیا با قدردانی از همه دست‌اندرکاران برگزاری این دوره مسابقات بین المللی در استان ایلام، خاطرنشان کرد:  اگر امنیت و اگر استاندارد‌ها نبود از ۱۲ کشور دنیا در این استان حضور نداشتند‌.

استاندار ایلام در بخشی دیگری از سخنان خود به حملات پی درپی رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه اشاره و عنوان کرد: این مسابقات در شرایطی برگزار می شود که بیش از ۴۰ روز است که مردم غزه زیر بمباران رژیم منحوس صهیونیستی هستند که این در حالی است که در طول تاریخ بشریت همچنین جنایت جنگی صورت نگرفته است که کودکان، زنان و غیر نظامیان زیر شدیدترین بمباران‌ها به شهادت برسند.

وی اضافه کرد: با وجود حملات و کُشتار روزانه مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه، اما حماس، غزه و فلسطین زنده است  این جریان نسل‌کشی در طول تاریخ بی‌سابقه است  قطعا اگر چنانچه کشتار مردم بی‌دفاع غزه در این مقطع نبود این مسابقات شادی و حس بهتری به ما می داد.

به گفته شهاب شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان  ایلام، ۱۳ کشور در این مسابقات حضور دارند.

این رقابت‌ها از امروز ۲۷ آبان تا ۳ آذر‌ماه با عنوان جام آلامتو و با حضور تیم‌هایی از کشورهای ایران، انگلیس، اسپانیا، اتریش، ارمنستان ،ترکمنستان،گرجستان، مصر، عراق، افغانستان، سوریه، هلند و ترکیه در هتل زاگرس شهر ایلام برگزار می‌شود.

🗓 شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۲ 
   @ostandari_ilam
                  ┄┄┅┅┅❅🇮🇷❅┅┅┅┄
🔹️ پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام      
🔸اخبار و رویدادهای استانداری ایلام را در صفحات زیر دنبال کنید:
  🆔 @IlamProvince_news     :تلگرام
  🆔 @ostandari_ilam               :ایتا  ‌ 
  🆔  @ostandariilam1            

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است