استانداری ایلام

‍ تحقق وعده رئیس جمهور به مردم شهرستان هلیلان

‍ تحقق وعده رئیس جمهور به مردم شهرستان هلیلان

‍ تحقق وعده رئیس جمهور به مردم شهرستان هلیلان

‍ تحقق وعده رئیس جمهور به مردم شهرستان هلیلان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری امروز به دستور رئیس جمهور برای بررسی مشکلات هلیلان به این شهرستان سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام  به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ کمتر از یک هفته از سفر رئیس‌جمهور به استان ایلام، امروز شهرستان محروم هلیلان میزبان معاون رئیس جمهور بود. این سفر به منظور تحقق وعده رئیس جمهور به مردم شهرستان هلیلان صورت گرفت.
سید امیرحسین مدنی پس از سفر به هلیلان و بازدید از پروژه‌های «پل جزمان»، ایستگاه «پمپاژ» و پروژه‌ی پتروشیمی هلیلان در دیدار با مردم گفت: امروز ضمن بازدید از پروژه‌ها ،مشکلات  این شهرستان احضاء شده و در قالب یک گزارش تقدیم ریاست محترم جمهور خواهد شد.
وی با بیان اینکه هلیلان در زمینه رونق کشاورزی دارای استعدادهای بالقوه زیادی است،افزود: در این زمینه با تکمیل دو پروژه پمپاژ آب بخشی از زمین‌های کشاورزی و دشت‌های هلیلان زیر آب می‌رود و تحول مهمی در بخش کشاورزی هلیلان ایجاد خواهد شد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری احداث پتروشیمی در هلیلان را یکی دیگر از پروژه‌های مهم دولت در این شهرستان تازه تاسیس برای رونق اشتغالزایی و زدودن غبار محرومیت از چهره این شهرستان عنوان کرد و گفت: در این زمینه استفاده از نیروی کار بومی در اولویت است.
وی همچنین تکمیل زیرساخت‌های این شهرستان محروم از جمله جاده هلیلان به کرمانشاه، تهیه آب شرب روستاهای هلیلان و توسعه اشتغال خرد بین روستاییان این شهرستان را از دیگر برنامه‌های دولت در هلیلان عنوان کرد.

در سفر اخیر رئیس جمهور به ایلام در نشست با نخبگان استان ، مسئول بنیاد علوی در منطقه هلیلان از محرومیت در این شهرستان گفت که مورد توجه حجت الاسلام والمسلمین رئیسی قرار گرفت و پس از آن بدستور رئیس جمهور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری دستور بررسی مشکلات این شهرستان را صادر کرد.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان یکی از محرومترین نقاط کشور و استان ایلام است.

🗓 | چهار شنبه ۷ مهر ماه ۱۴۰۰
🟣 پرتال اطلاع رسانی استانداری ایلام

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است