استانداری ایلام

فرماندار ایوان

ریه های استان ایلام در حال آسیب دیدن است

ریه های استان ایلام در حال آسیب دیدن است

ریه های استان ایلام در حال آسیب دیدن است
فرماندار شهرستان ایوان گفت: علی رغم همه زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط مدیران ملی، استانی و شهرستانی که شایسته تقدیر است، ولی ریه های استان ایلام در حال آسیب دیدن است.


به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام «امید علی سبزی» در نشست مشترک ویدئو کنفرانس فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور با حضور «عبدالرضا رحمانی فضلی» فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزیر بهداشت، اظهار کرد: همدلی،  همکاری و زحمات شبانه روزی  استاندار محترم، اعضای شورای تامین استان و شهرستان ها، امام جمعه محترم استان و امامان جمعه شهرستان ها، اعضای ستاد کرونا در شهرستان ها و اصحاب رسانه در بحث کرونا قابل تقدیر است.
 
وی  تصریح کرد: اختصاص اعتبارات به بخش بهداشت و درمان استان ایلام به منظور تقویت زیر ساخت های درمانی با توجه به اینکه مشکلاتی در برخی شهرستان های تازه تاسیس وجود دارد و مشکلاتی نیز برای مردم به وجود آمده است لازم و ضرور است.
 
سبزی اظهار داشت: برخی بیمارستانهای استان با مشکلات و کمبود هایی از جمله  نیاز دستگاه اکسیژن ساز کانتینری، دستگاه سونوگرافی، رادیولوژی پرتابال و تخت های بستری و آی.سی. یو هستند.
 
نماینده فرمانداران استان ایلام  گفت: با توجه به اینکه برخی از شهرستانها تا  مرکز استان بیش از ۲۴۰ کیلومتر فاصله دارند و ایجاد بیمارستان صحرایی یکی از نیازمندی های استان است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
سبزی به شهادت چندین نفر از کادر درمان در استان به خاطر بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: کمبود پزشک متخصص عفونی و ریه با توجه به ابتلای تعداد زیادی از پزشکان استان به بیماری کرونا و کمبود نیروی متخصص در بخش درمان بیماران باید مورد توجه وزارت بهداشت قرار گیرد.
 
نماینده فرماندارن استان ایلام با  اشاره به تعطیلی مشاغل و آسیب جدی  به صنوف مختلف، خواستار حمایت و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف مالیات آنها  شد.
 
فرماندار شهرستان ایوان به فرهنگ مردم زاگرس نشین در  برگزاری مراسمات عزا و تجمعات با جمعیت بالا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با رایزنی که فرمانداران و بزرگان داشتند مراسمات عزا بین 10تا 20نفر برگزار می شود و در این راستا کمیته تخصصی دفن اموات نیز تشکیل شده است.
 
سبزی به کمک های مومنانه مردم استان ایلام اشاره کرد و افزود: بعد از صحبت های مقام معظم رهبری، خیرین در همه شهرهای استان پای کار آمدند و در شهرستان ایوان 500میلیون تومان توسط برزگان و خیرین جمع آوری شد و در قالب کمک های مومنانه به جامعه هدف خدمت رسانی شد.
 
نماینده فرماندارن استان ایلام به همدلی مسئولان استان اشاره کرد و گفت: اعضای ستاد کرونا در استان مصوبات ابلاغی ستاد ملی و استانی را به خوبی اجرا می کنند و تلاش استاندار در این راستا و اعضای شورای تامین استان قابل تقدیر است.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است